• Warsztaty Wielkanocne

• 29.03.2023
        • W klasie 1b uczniowie wraz z rodzicami uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych z okazji zbiliżających się Świąt Wielkanocnych. Uczestnicy wykonali ozdoby, wieńce i stroiki  w szkle. Zajęcia integrujące uczniów i rodziców przeprowadziła Pani Ewelina Ćwikowska- pedagog specjalny.

• Dzień Mózgu

• 24.03.2023
        • Od 1998 roku 18 marca obchodzimy Dzień Mózgu. Celem tego święta jest upowrzechnianie wiedzy i informacji na temat mózgu, który wciąż jest jednym z najbardziej tajemniczych oraz fascynujących organów człowieka. Z tej okazji na I piętrze Pani Monika i Kamil Grochowalscy przygotowali gazetkę informacyjną. Zapraszamy do lektury!

Uczniowie podczas zajęć terapeutucznych ćwiczyli swój mózg za pomocą materiałów i łamigłówek przygotowanych z tej okazji przez Panią Monikę Kaczmarczyk.

• Dzień Osób z Zespołem Downa

• 23.03.2023
        • 21 marca obchodzilśmy Dzień Osób z Zespołem Downa. W Naszej szkole, każdego roku staramy się akcentować ten niezwykle ważny dzień, chcąc w ten sposób wyrazić Naszą SOLIDARNOŚĆ i AKCEPTACJĘ dla osób z dodatkowym chromosomem. Zapraszamy całą Społeczność szkolną do włączenia się w akcję pt. "Skarpety nie do pary" - załóżmy tego dnia różne, kolorowe, niedopasowane skarpetki symbolizujące niedopasowane chromosomy osób z Zespołem Downa.  Zachęcamy do obejrzenia gazetki informacyjnej na  tablic 3 piętra. Zapraszamy także do obejrzenia Mini Galerii Sztuki i wystawy pt. "Skarpety nie do pary" przygotowanej we współpracy klas 1a i 4b, przy wsparciu Pani Doroty Kropiwiec i Pani Joanny Walędzik. Wystawa pojawiła się na korytarzu 3 piętra obok gazetki informacyjnej. Gazetkę i galerię przygotowała Pani Klaudia Walaszczyk pedagog specjalny.

• Światowy Dzień Słuchu

• 20.03.2023
        • Światowy Dzień Słuchu (World Hearing Day) jest obchodzony 3 marca każdego roku na całym świecie, aby zwrócić uwagę na znaczenie zdrowia słuchowego oraz potrzebę działań profilaktycznych i opieki nad uchem. Inicjatywa ta została powołana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w celu zwrócenia uwagi na coraz większy problem utraty słuchu oraz konieczność podjęcia działań na rzecz ochrony słuchu. Wraz z chętnymi uczniami zapoznalismy się z metodami pomiaru dźwięku, mierzylismy poziom hałasu w różnych przestrzeniach szkoły. Podczas przerw wszyscy powinni zadbać o to,  by było ciszej. Pamietajcie, aby dbać o swój słuch! Galerię przygotowała Pani  Katarzyna Tośko pedagog specjalny.

• 6 marca Europejski Dzień Logopedy

• 05.03.2023
        • Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest 6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Pomysłodawcą  wydarzenia była w 2004 roku organizacja CPLOL zrzeszająca logopedów i terapeutów językowych z całej Europy. CPLOL w ten sposób chce zwrócić uwagę na problemy w komunikowaniu się. Komunikacja w prawidłowym funkcjonowaniu młodego człowiek jest bardzo ważna. Terapia logopedyczna, odgrywa bardzo istotną rolę w nauce czytnia, pisania i rozumowania. Warto wiedzieć, iż jakość komunikacji odgrywa kluczową role w rozwoju psychicznym, emocjonalnym i społecznym każdego dziecka.

W naszej szkole zostały zaplanowane: wrasztaty logopedyczne  z uczniami, konkurs plastyczny i gazetka edukacyjna na korytarzu III piętra.

• Głosujmy !!!! Każdy like się liczy !!!!

• 05.03.2023
        • Jest nam niezmiernie miło przedstawić wyniki III etapu konkursu plastycznego Przyjaźń organizowanego przez FHO św. Krzysztofa w Warszawie.

Aż 5 prac z naszej szkoły przeszło do kolejnego etapu, w którym głosuje się (do 19 marca )na najlepszą pracę na profilu FHO na Facebooku.

Na FB Fundacji zostały zamieszczone ilustracje, z których pierwsze trzy z największą ilością głosów w danej kategorii wiekowej trafią w wielkim formacie do naszej galerii na ogrodzeniu Fundacji. Dodatkowo, najlepsze prace konkursowe trafią na wystawę w Urzędzie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

Zachęcamy do głosowania, trzymamy kciuki za uczennice z naszej szkoły !!!!

Poniżej link do profilu Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa na Facebooku