• Kalendarz Adwentowy

• 06.12.2023
        • Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjęcie Bożej Dzieciny. Wszyscy przygotowują się do tego wyjątkowego dnia. Uczniowie naszej szkoły również z niecierpliwością wyczekują Wigilii Bożego Narodzenia. Stąd pomysł SU, by odliczać kolejne dni. Tak oto powstał "Szkolny Kalendarz Adwentowy". Zachęcamy wszystkich do włączenia się do jego realizacji.

4 XII (poniedziałek) – Dzień Miłych Słów (powiedz komplement trzem osobom w szkole)

5 XII (wtorek) - Dzień Mandarynki (poczujmy na szkolnych korytarzach cytrusowy zapach świąt)

6 XII (środa) - Dzień Świętego Mikołaja - włóż na głowę czapkę Mikołaja lub inny gadżet świąteczny

7 XII (czwartek) - Dzień świątecznego Szalika (kolorowe, w kratkę, w paski lub jaki tylko chcecie)

8 XII (piątek) - Dzień Świątecznych Drzwi (każda klasa zawiesza na drzwiach świąteczną dekorację)

11 XII (poniedziałek) – Dzień Ozdób Świątecznych (dekorujemy sale, ubieramy choinkę, tworzymy kreatywne ozdoby – klasy stroją sale i samych siebie – obowiązuje strój w kolorze zielonym)

12 XII (wtorek) Dzień Świątecznych Sweterków lub świątecznych kolorów (na szkolnych korytarzach zobaczmy festiwal barw zielonych, czerwonych, białych, złotych i srebrnych)

13 XII (środa) Dzień Pierniczków – (spraw przyjemność koledze lub koleżance i przynieś dla niej/niego słodki smakołyk)

14 XII (czwartek) Dzień wdzięczności – ( za co jesteś wdzięczny w tym roku? – napisz na małej kartce i przyklej na tablicy SU między salą 24, a 25)

15 XII (piątek) Dzień Stylowych Dodatków – (uczniowie mogą przyjść do szkoły w ciekawych dodatkach – naszyjniki, okulary, bransoletki)

18 XII (poniedziałek) Dzień w piżamie, dresie lub domowych kapciach (poczujmy się w szkole swobodnie, jak w domu)

19 XII (wtorek) – Dzień miłego telefonu (Zadzwoń do osoby z którą nie będziesz widzieć się w te święta i złóż jej życzenia świąteczne)

20 XII (środa) Dzień Kolędowania (na korytarzu rozbrzmiewają kolędy, pastorałki, świąteczne piosenki)

21 XII (czwartek) Dzień bez jedynki i pracy domowej :)

22 XII (piątek) Dzień składania życzeń (składamy sobie świąteczne życzenia)

• Dzień Osób Niepełnosprawnych

• 01.12.2023
        • 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Tego dnia na całym świecie odbywają się uroczystości, których celem jest promowanie praw osób niepełnosprawnych i  zwiększenie świadomości publicznej na temat ograniczeń, z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne. W naszej szkole na III piętrze przygotowana została gazetka infromacyjna dla uczniów. Przygotowane zostały materiały do wykorzystania na godzinach wychowawczych i wspólnych lekcjach z uczniami. Gazetkę i materiały przygotowały Pani Alicja Niemczyk i Ewelina Chaja.