• Szkolny Klub Wolontariuszy

"Na to dane mi są:

oczy, bym zauważył innych,

uszy, bym ich słyszał,

nogi, bym do nich spieszył,

ręce, bym ich podtrzymywał,

serce, bym ich kochał "

(Phil Bosmans)

Wolontariat szkolny to bezinteresowne zaangażowanie społeczności całej szkoły:
          nauczycieli, uczniów oraz rodziców na rzecz potrzebujących. Uczy postawy szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka. Rozwija postawę alternatywną dla konsumpcyjnego stylu życia i uzależnień. Stwarza okazję do wyszukiwania autorytetów i budowania świata wartości, pomaga w rozwijaniu zainteresowań, w szukaniu pożytecznej formy spędzania czasu wolnego. Podejmowana przez uczniów - wolontariuszy aktywność wpływa pozytywnie na rozwój ich osobowości, jest ważna i pożądana ze względu na wymiar edukacyjno-wychowawczy.

Nasza działalność w poprzednich latach

1.  Uczestniczyliśmy w Dniu Pieczonego Ziemniaka. Zapraszamy do galerii.

2.  Przeprowadzialiśmy akcję: Zielona Stopa Filantropa. Zapraszamy do galerii.

3. Odwiedziliśmy groby z okazji Dnia Wszystkich Zmarłych. Zapraszamy do galerii.

4. Braliśmy udział w przygotowaniu Dnia Patrona Szkoły. Zapraszamy do galerii.

5. Wzieliśmy udział  w projekcie wspólnych zajęć z uczniami z klas młodszych ze Szkoły Specjalnej nr 99 w Warszawie. Zapraszamy do galerii zdjęć.

6. Zorganizowaliśmy, z pomocą innych uczniów, Kiermasz Świąteczny. Zapraszamy do galerii.

7.Uczestniczyliśmy w Dniu Otwartym Szkoły. Zapraszamy do galerii.

8. Odwiedziliśmy Podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Pracownika Oświaty z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zapraszamy do galerii zdjęć.

9. Odwiedziliśmy grób Pani dyrektor Ewy Wilk w pierwszą rocznicę śmierci. Zapraszamy do galerii.