• Październik miesiącem wiedzy o mutyzmie wybiórczym

• 25.10.2022
        • Mutyzm wybiórczy to zaburzenie lękowe, które polega na wybiórczości mówienia. Dotknięta nim osoba mówi płynnie i swobodnie w pewnych sytuacjach, gdzie czuje się bezpiecznie np. w domu, a milczy lub mówi cicho w sytuacjach społecznych, w których odczuwa lęk.

Miesiąc październik poświęcony jest szerzeniu wiedzy na temat mutyzmu wybiórczego, nasza placówka w tym roku poraz kolejny przyłączyła się do akcji organizowanej przez Stowarzyszenie  Fundacja Mutyzm Wybiórczy.

• Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

• 14.10.2022
        • Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego to międzynarodowy dzień globalnej edukacyji w zakresie zdrowia psychicznego, zwiększania świadomości i wspierania walki ze stygmatyzacją społeczną. Po raz pierwszy obchodzono go w 1992 roku

• 12.10.2022

• 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych z tej okazji w naszej szkole zrobiło się kolorowo. Uczniowie poszczególnych klas wzięli udział w konkursie dekorując drzwi do swojej klasy.

Zapraszamy do galerii zdjęć i zapoznania się z efektami pracy naszych uczniów i wychowawców.

• Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

• 10.10.2022
        • Miesiąc październi jest miesiącem, w którym Europejskie Towarzystwo Dysleksji zaprasza do udziału w akcji społecznej. Celem tego wydarzenia jest przypomnienie, że są wśród naszych podopiecznych, dzieci o specyficznych potrzebach edykacyjnych. Tegoroczny Europejski Tydzień Świadomości  Dysleksji przypada w okresie 3-9 października pod hasłem PRZEŁAMUJEMY BARIERY.

Nasza placówka przyłączyła się do tyvch obchodów. Inicjatywą propagująca tę idę jest podnoszenie świadomości nauczycieli, uczniów i rodziców czym jest  dysleksja i jakie są jeje symptomy.

• 06.10.2022
        • W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe  na zakup książek.

Projekt przygotowany został przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, skierowany jest do wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców naszej szkoły, a jego realizacja trwać będzie od października  do maja 2023 roku. Pragniemy wykorzystać ten czas na przeprowadzenie ciekawych akcji czytelniczych, konkursów oraz projektów edukacyjnych, realizowanych również we współpracy ze środowiskiem lokalnym,     w    tym     Biblioteką      Publiczną.

Drodzy Rodzice, prosimy Was gorąco, abyście zachęcali    swoje   dzieci    do    wypożyczania

i czytania książek.

W zakładce projekty znajdziecie Pańswto bieżące informacje związane z programem.