•

W konkursie na najpiękniejsze logo biblioteki szkolnej zwyciężyła Dagna Kalinowska, uczennica klasy Vc.

Wyniki konkursu bibliotecznego "Niezwykłe przygody Ołówka Złamanego" po burzliwych obradach są już znane!

1. miejsce:

Zofia Świechowska, IVd

2. miejsce:

Gabriela Borys, IVb
         Zuzanna Szerszeniewska, IVd
         Aleksandra Ramęda, IVc
         Maria Nawotna, IIIc
         Aleksandra Lemież, IIIc

3. miejsce:

Weronika Profiruk, IVb
         Daniel Szewczyk, IVc
        Anna Kondracka, VIc
        Dagna Kalinowska, IVc

Wyróżnienia:

Marcin Grycz, IIIc
         Jan Łapa, IIIc

Gratulujemy!

Zostań copywriterem!

Aby zwyciężyć, przygotuj krótkie hasło lub wierszyk, który będzie promował bibliotekę.

Twoja twórczość może być zabawna, łatwa do zapamiętania, może nawiązywać do przeżyć związanych z biblioteką.

Hasło zapisane na kartce dowolnego formatu możesz ozdobić w ciekawy sposób.

Zostaw swoją pracę w bibliotece szkolnej do 1 października 2013r.

Zakończył się konkurs Zostań copywriterem!

Wszystkie prace były urzekające. Każda udowadniała, że włożyliście wiele wysiłku

w przygotowanie ciekawych haseł o bibliotece.

Wybór był niezwykle trudny, oceniający długo się spierali.

Na szczęście wyniki, na które z niecierpliwością czekaliście, są już znane!

1. Nikola Różańska, kl. Vb
        2. Aleksandra Kondraciuk, kl. IVd
        3. Karolina Koczara, kl. IVd

Biblioteka moich marzeń!

Czy biblioteka jest wyłącznie miejscem przymusu nauki i czytania? Z czym kojarzy się praca bibliotekarza?

Czy w bibliotece można miło i pożytecznie spędzić czas? W jaki sposób? Czego spodziewa się dziecko, gdy wchodzi do wypożyczalni i czytelni?

Zapytajmy o to swoich uczniów z klas I-III.

Zachęcone przez nauczyciela dzieci mogą wyrazić swoją wizję biblioteki i bibliotekarza w formie plastycznej.

Dzieła - o dowolnej wielkości i kształcie – mogą nawiązywać do wszelkich technik

(wyklejanie, dołączanie drobnych przedmiotów, stosowanie napisów itp.).

Mile widziane są wyobrażenia najbardziej abstrakcyjne, jak i te możliwe do urzeczywistnienia.

Niech dzieciom podczas pracy towarzyszy myśl, że biblioteka może być miejscem, w którym mogą spełniać się marzenia.

Efekty współpracy z uczniami prosimy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 14 października 2013r.

Na twórców najbardziej barwnych i ciekawych projektów czekają pamiątki! Życzymy przyjemnej i owocnej realizacji zadania!

Booktalking

Masz niepowtarzalną okazję zgłosić się  do udziału w konkursie Booktalking!

Wybierz dowolną książkę, którą zareklamujesz przed jury, w skład którego wejdą nauczyciele poloniści i bibliotekarze.

Zadbaj o oryginalną formę prezentacji, adekwatny ubiór lub przebranie, właściwy dobór rekwizytów i słownictwa, nie zapomnij

o budowaniu napięcia i stworzeniu odpowiedniej atmosfery.

Konkurs odbędzie się 22 października 2013r. o godz. 14.35. w czytelni przy bibliotece szkolnej.

Nie może tam zabraknąć Ciebie!

Znamy wyniki konkursu Booktalking!

Licznie zgromadzeni uczestnicy z ogromną niecierpliwością czekali na swoją kolej. Każdy chciał wypaść jak najlepiej.

Jury było pod wrażeniem pomysłowości uczniów, ale ostatecznie zdecydowało, że:

I miejsce otrzymała Anna Kondracka, Vc

za wykorzystanie talentu aktorskiego podczas przedstawiania książki Pompon na wakacjach

II miejsce zajął Maciej Makać, IVb

za szczere przekazanie sympatii do idola, którym jest Lionel Messi

III miejsce przypadło Karolinie Koczarze, IVd

za miłość do czekolady i wykorzystanie poczucia humoru podczas prezentacji książki Charlie w fabryce czekolady

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom!

Przyłapani na czytaniu!

konkurs fotograficzny dla klas IV-VI!

Jesteś wrażliwy na uroki otaczającej Cię rzeczywistości? Często przyglądasz się światu? Nie rozstajesz się z aparatem?

Ten konkurs jest dla Ciebie!

W jakich miejscach i sytuacjach ludzie czytają książki? Jakie cechy mają czytające postaci? Są barwne? Zamyślone?

Jaki świat kreuje ich wyobraźnia podczas czytania?

Odpowiedź uchwyć w jednej fotografii. Następnie wydrukuj w formacie nie mniejszym niż 13x18cm. Podpisz na odwrocie imieniem,

nazwiskiem i klasą.

Pamiętaj! To Ty powinieneś być autorem zdjęcia, a osoba fotografowana musi wyrazić zgodę na wykorzystanie jej wizerunku.

Zdjęcia przynieś do biblioteki szkolnej do 22 listopada 2013r.

Ogłoszenie wyników nastąpi 27 listopada 2013r. w czytelni.

Życzymy samych niepowtarzalnych ujęć!

Podaruj książkę bibliotece!

Kochani Uczniowie, akcja rozpoczyna się w październiku - Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych

i będzie trwała do końca roku 2013. Jeżeli posiadacie książki, które nie są zniszczone, ale przeczytane,

za zgodą rodziców możecie podarować je bibliotece. Część zostanie włączona do księgozbioru,

pozostałe będzie można kupić za symboliczną kwotę podczas kiermaszu świątecznego.