Godziny Rozpoczęcia Roku Szkolnego
dla poszczególnych klas
w dniu 3 września 2018r.:
-
8.00 - Klasy VII,VIII
-
9.00 - Klasy IV
-
10.00 - Klasy I,II, III, oddział przedszkolny
-
11.00 - klasy V,VI
Godziny Rozpoczęcia Roku Szkolnego
Szanowni Państwo,
Poniżej znajduje się lista podręczników do religii na rok 2018/2019:
Oddziały „O”
Jesteśmy dziećmi Boga, red. W. Kubik, wyd. WAM Kraków.
(podręcznik i zeszyt ćwiczeń)
Klasa I
Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa, red. W. Kubik, wyd. WAM Kraków.
(podręcznik i zeszyt ćwiczeń)
Klasa II
Kochamy Pana Jezusa, red. W. Kubik, wyd. WAM Kraków.
(podręcznik i zeszyt ćwiczeń)
Klasa III
Przyjmujemy Pana Jezusa, red. W. Kubik, wyd. WAM Kraków.
(podręcznik i zeszyt ćwiczeń)
Klasa IV
Miejsca pełne BOGActw, ks. K. Mielnicki, wyd. Jedność Kielce.
(podręcznik i zeszyt ćwiczeń)
Klasa V
Spotkania uBOGAcające, ks. K. Mielnicki, wyd. Jedność Kielce.
(podręcznik i zeszyt ćwiczeń)
Klasa VI
Tajemnice BOGAtego życia, E. Kondrak, wyd. Jedność Kielce.
(podręcznik i zeszyt ćwiczeń)
Klasa VII
Jezus uczy i zbawia, red. Z. Marek, wyd. WAM Kraków.
(podręcznik i zeszyt ucznia)
Klasa VIII
Jezus działa i zbawia, red. Z. Marek, wyd. WAM Kraków.
(podręcznik i zeszyt ucznia)

Szanowni rodzice zamieszczamy w poniższym linku do pobrania
wyprawkę szkolną dla uczniów klasy pierwszej

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji – czas odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania... Dziękując za trud nauki i pracy w minionym roku szkolnym życzymy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia, każdej przeżytej przygody, nowej znajomości. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Poznawajcie miejsca nieznane i rozwijajcie swoje pasje oraz zainteresowania !
300 Plus. Wyprawka szkolna 2018 na dziecko. Rodzicu- Złóż wniosek! 
Na wsparcie mogą liczyć rodzice każdego dziecka, które uczy się w szkole, a nie ukończyło 18. roku życia. Rządowa wyprawka ma być przyznawana raz w roku, przed rozpoczęciem roku szkolnego. Kryteria i zasady programu: 1. Dla dzieci uczących się do 20. roku życia Świadczenie “Dobry start” przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia 24. roku życia. Co ważne, rodzina będzie mogła liczyć na wsparcie niezależnie od posiadanego dochodu.
Trzeba złożyć wniosek o 300 Plus
Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej. 3. Jak złożyć wniosek o 300 plus? Wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez te same instytucje, które realizują obecnie świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”. Chodzi tu o urząd miasta/gminy, ośrodek pomocy społecznej lub inną jednostkę organizacyjną (np. centrum świadczeń) właściwą dla miejsca zamieszkania rodzica ubiegającego się o wyprawkę na dziecko (w przypadku powiatów świadczenia będą realizowane przez powiatowe centra pomocy rodzinie). Warto zauważyć, że gmina wykorzysta rozwiązania organizacyjne i teleinformatyczne, którymi posługuje się przy realizacji świadczenia wychowawczego 500+.
Termin złożenia wniosku o 300 plus. Od 1 lipca online, od 1 sierpnia drogą papierową Wniosek, podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+”, będzie można składać już od 1 lipca on-line przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową).
Kiedy wpłyną środki z 300 Plus? W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny wyprawkę otrzymają nie później niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.
źródło:
http://www.dziennikbaltycki.pl/edukacja/a/300-plus-wyprawka-szkolna-2018-na-dziecko-jak-zlozyc-wniosek-i-dostac-300-zl-na-poczatek-roku-szkolnego-20182019,13250096/
Czytaj więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl/edukacja/a/300-plus-wyprawka-szkolna-2018-na-dziecko-jak-zlozyc-wniosek-i-dostac-300-zl-na-poczatek-roku-szkolnego-20182019,13250096/
Czytaj więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl/edukacja/a/300-plus-wyprawka-szkolna-2018-na-dziecko-jak-zlozyc-wniosek-i-dostac-300-zl-na-poczatek-roku-szkolnego-20182019,13250096/
Czytaj więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl/edukacja/a/300-plus-wyprawka-szkolna-2018-na-dziecko-jak-zlozyc-wniosek-i-dostac-300-zl-na-poczatek-roku-szkolnego-20182019,13250096/
Czytaj więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl/edukacja/a/300-plus-wyprawka-szkolna-2018-na-dziecko-jak-zlozyc-wniosek-i-dostac-300-zl-na-poczatek-roku-szkolnego-20182019,13250096/
Zapraszamy wszystkich Uczniów z Rodzicami
na uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018
z rozdaniem Świadectw
Dnia 22 czerwca
8.00 - klasy 1,2
10.00 - klasy 3
12.00 - klasy 4,5
14.00 - klasy 6,7
W programie wiele atrakcji, konkursy zabawy, pokazy gwarantujące niezapomniane przeżycia...
25 maja w naszej szkole odbędzie się Paraolimiada. Już kolejny raz uczniowie wezmą udział w corocznej, świetnej zabawie, jednocześnie rywalizując miedzy sobą w różnych konkurencjach sportowych. Sportowcom życzymy samych medali zaś pozostałych uczniów zachęcamy do aktywnego i głośnego dopingowania swoich kolegów.
Zapraszamy uczniów klas integracyjnych 0-III.
Zespół ds. Integracji
Przed nami bardzo radosne i bliskie sercu każdego dni: Dzień Matki i Dzień Dziecka. Przy tej okazji pragniemy pomóc tym Mamom i Dzieciom, które są w trudnej sytuacji życiowej, przebywającym w Domu Samotnej Matki w Chyliczkach koło Warszawy.
Przez najbliższy czas będziemy zbierać to, czego potrzebują na co dzień najbardziej :
- pieluchy (szczególnie rozmiar 3,4) oraz chusteczki nawilżone
- wodę butelkowaną mineralną niegazowaną
- herbatki laktacyjne i zwykłe, sok jabłkowy
- środki higieniczne dla mam
- koszule do karmienia (mogą być używane w dobrym stanie)
- Mleko Bebilon COMFORT 1 ProExper na kolki 1
- kaszki dla dzieci oraz żywność w słoiczkach
- środki czystości (np.płyny do podłóg drewnianych, do naczyń, okien, ręczniczki papierowe - wszystko co przyda się do sprzątania w każdym domu)
Prosimy o przynoszenie rzeczy i zostawianie ich w sali nr 37 lub przekazywanie katechetom.
Z góry dziękujemy za każdy dar !!!
Szkolne Koło Caritas i Klub Wolontariuszy
Nasza reprezentacja piłki nożnej dziewcząt po raz kolejny wzięła udział w TURNIEJU O PUCHAR FUNDACJI SZKOLNEJ.
Sportowa atmosfera, dobra organizacja i nagrody dla wszystkich uczestników dostarczyły nam wiele radości.
Zapraszamy na rodziny Festiwal Grzesiuka Który odbędzie się 5-6 Maja 2018.
Na Imprezie liczne konkursy i występy muzyczne ....
szczegóły z programem imprezy w odniośnikach

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.
Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.
Szanowni Państwo,
nasza szkoła przystąpiła do akcji pomocy dla uczniów z ukraińskich szkół położonych w obszarze działań wojennych. Przez dwa dni 19-20.04.18r. uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariuszy będą wśród całej społeczności naszej szkoły zbierać do puszek pieniądze. Kwesta odbywać się będzie:
- w szatni od 7:40 do 8:00
- na każdym piętrze podczas przerw
Zebrane środki zostaną przekazane na zakup najpotrzebniejszych rzeczy.
Więcej informacji można znaleźć na stronie
http://www.um.warszawa.pl/PomagamyUkrainie/
Dziękujemy za pomoc,
Szkolny Klub Wolontariuszy
Uczniów klas 1-7 zapraszamy do udziału w II edycji akcji
„poCZYTNA WYMIANA”
Przejrzyjcie uważnie domowe biblioteczki. Poszukajcie w nich książek, po które już nie sięgacie, których nie czytacie, których kilka macie ... i WEŹCIE UDZIAŁ W AKCJI WYMIANY KSIĄŻEK !
W dniach 23 - 25 kwietnia (poniedziałek - środa) będziemy je od Was przyjmowali :
– od uczniów klas I-III - w sali nr 12
– od uczniów klas 4-7 - w Bibliotece szkolnej
Pamiętajcie o tym, aby :
- o pozwolenie na wymianę każdej z książek zapytać najpierw rodziców
- przynosić książki w bardzo dobrym stanie
Za każdą przyniesioną książkę otrzymacie jeden KUPON,
uprawniający Was do zabrania do domu jednej,
wybranej spośród zgromadzonych przez nas, książki.
W czwartek 26 KWIETNIA,
w czasie przerw po 4,5 i 6 lekcji ,
nastąpi wymiana kuponów na książki.
PAMIĘTAJCIE : 1 KSIĄŻKA = 1 KUPON
Niech po stokroć przeczytane przez Was książki nie spoczywają bezszelestnie na półkach regałów – niech zachwycą, porwą lub - co zalecane jest - wciągną innych czytelników!
Serdecznie do udziału w akcji namawiamy,
bo sami duuużo czytamy !
Opiekunowie i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego
(Po zakończeniu akcji książki przez Was ofiarowane, a do domów niezabrane,
przekażemy bibliotece szkolnej.)

K.Ś
10 kwietnia reprezentacja piłkarska dziewcząt z naszej szkoły, pod opieką p. Marty Andrzejczyk, wzięła udział w eliminacjach Mistrzostw Szkół Podstawowych - Mistrzostwa Mokotowa 2018.
Jedna porażka i jedno zwycięstwo niestety nie pozwoliło nam wyjść z grupy i walczyć w rundzie finałowej. Zapraszamy do galerii.
13 kwietnia o godzinie 9.00 już wieloletnią tradycją naszej szkoły odbędzie się kolejna edycja konkursu międzyszkolnego.
W tym roku spotkanie jest pod hasłem "Nasza Ojczyzna"
Zapraszamy uczniów klas V-VII
W dniu 25. 03. 2018 r. uczniowie z sekcji siatkarskiej UKS MONTGOMERY z opiekunem p. Ewą Truszkowską kibicowli podaczas meczu siatkarskarskiego - Onico Warszawa - Asseco Resovia Rzeszów . Zaparaszamy do galerii.

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz sukcesów u boku na każdym kroku
życzy
Samorząd Uczniowski

Były zawodnik ONICO Warszawa, Paweł Mikołajczak, poprowadził zajęcia z klasą 4a i 4e. Siatkarski trening odbył się w ramach programu Junior Club, w którym uczestniczą uczniowie z naszej szkoły. Zapraszamy do galerii.
|
Zachęcamy do przedświątecznej pomocy na rzecz osób potrzebujących z Sielc. Produkty można przynosić do s.37 lub przekazać nauczycielom religii. Zapraszamy również do wzięcia udziału w akcjach: "Opatrunek na ratunek" i "Kredki dla Afryki".
|
|
Powered by aSc EduPage