• Zapraszamy do wspólnej z nami nauki i zabawy :D

• Znalezione obrazy dla zapytania Dzień Otwarty szkoły gif

W sobotę 14 stycznia 2017 roku nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla przyszłych uczniów.

Dzień Otwarty Szkoły miał na celu prezentację jej bogatego dorobku, jak również przybliżenie naszej placówki potencjalnym uczniom i ich rodzicom. Tego dnia przybyli do nas w godzinach przedpołudniowych rodzice oraz przyszli zerówkowicze i pierwszoklasiści  mogli  przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa.

Przekraczających progi naszej szkoły gości  witali uczniowie - wolontariusze, których organizacja (Szkolny Klub Wolontariuszy) działa w naszej placówce. Kierując ich ku sali gimastycznej pomagali wręczać dzieciom imienne wizytówki rozdawane w czterech kolorach (w ten sposób dzieci zostały podzielone na grupy.) Potem służyli pomocą każdemu zwiedzającemu budynek szkoły.

O godzinie 10.00 pani Dyrektor Mariola Jakowicka serdecznie przywitała wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej i zaprosiła do poznania naszej placówki. Zaraz potem dzieci, podzielone na grupy, udały się na zajęcia.

Każda z grup utworzonych przez małych gości uczestniczyła zamiennie w dwóch rodzajach zajęć – ruchowych oraz edukacyjnych. Wiele radości sprawiły im zabawy w chustą animacyjną, zawody na wesoło, korzystanie z przyborów gimnastycznych i sportowych. Każde dziecko, pod czujnym okiem nauczycieli, mogło  sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe na  specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Dzieci miały też  okazję wykonać prace plastyczne oraz uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych, w czasie których przeniosły się w fantastyczny świat baśni, bajek i legend.

W tym czasie rodzice mogli zapoznać się z ofertą naszej szkoły – słuchając wypowiedzi dyrekcji na temat bazy edukacyjnej szkoły, nauczycieli i specjalistów opowiadających o swoich doświadczeniach w pracy z najmłodszymi uczniami oraz oglądając prezentację multimedialną ukazującą działalnośc naszej placówki.

Dzieci, ukończywszy zajęcia,  rozpoczęły wraz z rodzicami zwiedzanie zakamarków szkoły – poznawały jej bazę lokalową i wyposażenie. Każdy z gości mógł  indywidualnie porozmawiać z dyrektorami, nauczycielami prowadzącymi zajęcia zintegrowane i przedmiotowe oraz specjalistami prowadzącymi liczne zajęcia wspomagające i rozwijające.  Wszyscy zwiedzający z  zaciekawieniem zaglądali do kolejnych sal lekcyjnych, pracowni i gabinetów. W wielu z nich – m.in. pracowni komputerowej, przyrodniczej i bibliotece – dzieci mogły uczestniczyć w krótkich zajęciach warsztatowych.  W czasie  „podróży” po szkole goście przemierzali szkolne korytarze oglądając   ciekawe wystawki i ekspozycje prac naszych uczniów.

Szczególną atrakcją dla wizytujących naszą placówkę była możliwość obejrzenia ... szkoły z przełomu XIX i XX wieku ! Nasi goście w jednej z pracowni zastali rekonstrukcję dawnej klasy szkolnej. Z uwagą   oglądali  tablice dydaktyczne, pomoce, podręczniki , przybory oraz  fragmenty lekcji przedstawionej przez członków Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Dzieci Mokotowa”.

W programie Dnia Otwartego znalazły się także pokaz gimnastyki sportowej oraz występy grupy tanecznej z udziałem uczniów naszej szkoły uczestniczących w zajęciach pozalekcyjnych. A na spragnionych i wielbicieli łakoci czekała „KAWIARENKA” obfitująca w wypieki z domowych kuchni oraz aromatyczną kawę i herbatę.

Miniony Dzień Otwarty Szkoły był okazją do spotkania się z nauczycielami uczącymi na poszczególnych etapach nauczania, do pokazania gościom panującego w szkole klimatu życzliwości, otwartości i akceptacji na indywidualność drugiego człowieka. Dzięki współpracy wielu nauczycieli i uczniów, a także ich rodziców,  nasza placówka rzetelnie zaprezentowała swoje atuty.

Mamy nadzieję, iż główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania przybyłych i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym. A zatem - do zobaczenia we wrześniu !

Zapraszamy do  galerii zdjęć.

/KŚ/