• O integracji

• "UCZNIOWIE MUSZĄ BYĆ RAZEM Z NAMI, A NIE OBOK NAS"

W dzisiejszych czasach dostrzegamy wiele uprzedzeń i nierówności w postrzeganiu i traktowaniu osób niepełnosprawnych. Dlatego tak istotne jest wpajanie idei integracji już od najmłodszych lat oraz nawiązywanie i pielęgnowanie kontaktów między osobami niepełnosprawnymi i pełnosprawnymi.

Szkoła nasza posiada Oddziały Integracyjne od roku szkolnego 2005/2006.

Wówczas została utworzona pierwsza klasa integracyjna, do której wraz z rówieśnikami zaczęły uczęszczać dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

W kolejnych latach liczba oddziałów integracyjnych wzrastała. Dzisiaj jest ich już siedemnaście  na różnych poziomach klasowych.

Szkoła wyszła naprzeciw uczniom niepełnosprawnym dodatkowo usuwając bariery architektoniczne.
          Dostosowaliśmy budynek szkolny do potrzeb uczniów niepełnosprawnych ruchowo, instalując windę
          i dostosowując toalety dla osób niepełnosprawnych.