•

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe  na zakup książek.

Projekt przygotowany został przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, skierowany jest do wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców naszej szkoły, a jego realizacja trwać będzie od października  do maja 2023 roku. Pragniemy wykorzystać ten czas na przeprowadzenie ciekawych akcji czytelniczych, konkursów oraz projektów edukacyjnych, realizowanych również we współpracy ze środowiskiem lokalnym, w tym Biblioteką Publiczną.

Drodzy Rodzice, prosimy Was gorąco, abyście zachęcali    swoje   dzieci    do    wypożyczania i czytania książek.

BIEŻĄCE WIADOMOŚCI

Konkurs  "Tę książkę warto przeczytać"  (maj)

W kwietniu, dla grona pedagogicznego, odbyły się warsztaty pt.: " Empatia w tekstach literackich", które poprowadził dr Jan Zdunik psycholog, terapeuta, literaturoznawca, wieloletni nauczyciel języka polskiego.

Szkolny konkurs "Moja ulubiona książka"  (marzec)

Książki zakupione w ramach programu  (luty/marzec)

W styczniu dla rodziców i grona pedagogicznego odbyła się prelekcja pt.: " Czytać, czy nie czytać- oto jest pytanie... O pożytkach płynących z czytania". Wygłoszona została przez dr hab. prof. UW Magdalenę Trysińską, zastępcę dyrektora Instytutu Polonistyki Stosowanej.

Szkolny konkurs na hasło promujące Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa ( listopad/grudzień)

Z wizytą w bibliotece podczas obchodów  Dnia Patronki szkoły (listopad)

Spotkanie z neurologopedą

W listopadzie, dla rodziców oraz grona pedagogicznego, odbyło się spotkanie z neurologopedą Panią Moniką Zalewską - Skwarą. Temat prelekcji: "Zalety wczesnej nauki czytania".

SPOTKANIE AUTORSKIE

W czwartek 3 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie "Od pomysłu do druku" z pisarką p. Barbarą Szelągowską oraz ilustratorką p. Moniką Jędrychowską. Uczniowie zapoznali się z etapami powstawania i ilustrowania książek. Panie bardzo szybko nawiązały wspaniały kontakt z dziećmi w czym pomogła towarzysząca bardzo sympatyczna, kolorowa, wesoła stonoga Jadzia.
        Na zakończenie obie panie wpisywały chętnym uczniom autografy do książek
        .

Chodźcie do księgarń!

7 października już po raz czwarty zaprosimy Was na Noc Księgarń. Wybierzcie się z nami na wydarzenia, kiermasze i zakupy książkowe po zmroku!

Autorskie, niezależne, kameralne, dziecięce, księgarnio-kawiarnie i kluboksięgarnie. Podczas Nocy Księgarń odkrywamy najciekawsze księgarnie niezależne. W tym roku do naszego wydarzenia przyłączyło się ponad 130 miejsc z 50 miast.

Będą spotkania autorskie, spacery, warsztaty, dyskusje, konkursy, turnieje krzyżówek, wydarzenia online. Jak co roku wspólnie z księgarniami przygotowujemy dla Was bogaty program wydarzeń – znajdziecie go na naszych stronach w drugiej połowie września. Spotkajmy się w księgarniach!

http://Noc Księgarń 2022 - Noc Księgarń 2022 🌙 (nocksiegarn.pl)