• Gabinet

•    mgr Alicja Grabowska                                                          mgr Kamila Oleksiuk   logopeda , terapeuta miofunkcjonalny                                              logopeda

Główne zadania pracy logopedów

Zajęcia logopedyczne prowadzone w SP 98 kierowane są do uczniów, którzy mają zaburzony rozwój mowy. Głównie opieką objęci są uczniowie klas I, którzy wzięli udział w badaniu przesiewowym na początku roku szkolnego. W zajęciach uczestniczą też uczniowie klas II-VI, którzy potrzebują opieki logopedy. Jak również uczniowie posiadający opinię psychologiczno-pedagogiczną.

Głównie opieką logopedyczną objęci są uczniowie z dyslalią: rotacyzmem, seplenieniem,  a także uczniowie z mową bezdźwięczną. W terapii uczestniczą również uczniowie, którzy mają problemy z komunikacją werbalną i niewerbalną, a także te dzieci, których mowa ograniczona jest z powodu trudności wynikających z orzeczenia o specjalnych potrzebach edukacyjnych, bądź z powodu przyczyn środowiskowych.

Uczniowie uczestniczą w zajęciach indywidualnych i grupowych w zależności od potrzeb indywidualnych.

Zadania logopedy w SP98

1. Przeprowadzenie badań przesiewowych na terenie szkoły.​
          2. Rozmowa z nauczycielami i wychowawcami na temat uczniów, zapoznanie się z dokumentacją uczniów i zaleceniami z poradni psychologiczno-pedagogicznej.
          3. Prowadzenie terapii indywidualnej i grupowej z uczniami.
          4. Skonstruowanie indywidualnych programów terapeutycznych.
          5. Prowadzenie zeszytów logopedycznych.
          6. Stosowanie metod aktywizujących i motywujących uczniów.
          7. Prowadzenie gazetki szkolnej pt. Kącik logopedyczny.
          8. Spotkania z rodzicami podczas dni otwartych, stały kontakt poprzez dziennik Librus.
          9. Samodzielnie wykonywanie pomocy logopedycznych.
          10. Udział w spotkaniach zespołu ds. integracji.
          11. Organizowanie konkursów, Dnia Niepełnosprawności, Tygodnia Integracyjnego.
          12. Przyłączenie się do akcji ogólnopolskiej „Dzień osób z afazją rozwojową”. 1 października
          13. Prowadzenie zajęć z wykorzystanie innych metod potrzebnych w pracy logopedycznej: terapia pedagogiczna, terapia SI, trening umiejętności społecznych, metoda symultaniczno-sekwencyjna.

opracowała Alicja Grabowska i Anna Mężyk